ZASADY UŻYTKOWANIA I KONSERWACJI MEBLI SKRZYNIOWYCH (MEBLE Z DREWNA, PŁYTY, FORNIRU) (pobierz pdf)

 

Dla prawidłowego funkcjonowania i przedłużenia żywotności zakupionych przez Państwa mebli prosimy o przestrzeganie poniższych zasad:

 

1. Meble należy użytkować zgodnie z ich konstrukcją i przeznaczeniem (ze względu na bezpieczeństwo użytkowania mebli do siedzenia, jak również stołów nie należy używać w zastępstwie drabiny, wieszaka itp.)

2. Meble należy ustawiać na wypoziomowanej powierzchni (celem zachowania stabilności podczas siedzenia, należy utrzymywać kontakt nóg wyrobu z podłożem, nie wychylać, nie kołysać się na krześle).

3. Mebli nie należy ustawiać w odległości mniejszej niż 1 m od czynnych źródeł ciepła (grzejniki, piece).

4. Meble należy użytkować w pomieszczeniach zamkniętych i zabezpieczonych przed szkodliwymi wpływami czynników atmosferycznych. Wskazane jest, aby warunki klimatyczne w pomieszczeniu były następujące:
- temp. 10-30ºC,
- wilgotność względna powietrza 40-70% (zbyt suche powietrze może powodować deformację litych drewnianych części, należy unikać stawiania mebli na mokrej powierzchni: mokre podłogi, dywany, gdyż drewno może absorbować wodę).

5. Meble powinny być chronione przed bezpośrednim działaniem światła słonecznego (pod wpływem promieniowania słonecznego drewno ulega zmianom barwy, a powłoki lakiernicze ulegają degradacji).

6. Pomimo stosowanych przez producentów lakierów zabezpieczających powierzchnię przed wodą i alkoholem, po ich rozlaniu zaleca się natychmiastowe wytarcie do sucha powierzchni mebli. Stosowane lakiery zabezpieczają meble również przed uszkodzeniem cieplnym, jednak do pewnego stopnia. Pozostawienie szklanki z gorącym napojem nie pozostawi śladów, gdy będzie położone na suchą powierzchnię i sama szklanka będzie sucha. W innych przypadkach zaleca się stosowanie podkładek izolujących.

7. Powierzchnie mebli wykonanych z drewna litego i naturalnych oklein, powinny być odkurzane czystą i suchą szmatką. Przy większych zabrudzeniach można używać miękkiej szmatki, lekko zwilżonej w wodzie, z dodatkiem łagodnych środków myjących takich jak: mydło, płyn do prania, następnie należy niezwłocznie osuszyć powierzchnię przez wytarcie suchą szmatką.

8. Nie należy używać środków do czyszczenia zawierających substancje ścierające lub rozpuszczalniki. Przestrzegamy przed stosowaniem chemicznych środków do konserwacji mebli, gdyż mogą one działać negatywnie na wygląd powłoki lakierniczej.

9. Meble tapicerowane tkaninami, należy odkurzać odkurzaczem przy pomocy miękkiej szczotki. Meble tapicerowane skayem, należy odkurzać miękką suchą szmatką, natomiast powstałe plamy można przemywać przy pomocy szmatki lekko zamoczonej w wodzie z dodatkiem łagodnych środków myjących. Jeśli materiał tapicerski wymaga usunięcia mocnych zabrudzeń, czyszczenie należy zlecić profesjonalnej pralni tapicerki.

10. Meble wyplatane należy odkurzać odkurzaczem przy pomocy miękkiej szczotki. Drobne zabrudzenia można usuwać przez wytarcie wilgotną szmatką. Meble wyplatane należy chronić przed płynami barwiącymi, gdyż mogą one powodować powstawanie trwałych przebarwień.

11. Sposób montażu mebli, ilość elementów i akcesoriów uzupełniających określa instrukcja montażu dla danego typu mebla.

12. Zwracamy uwagę, iż konstrukcje mebli posiadają ostre krawędzie, przez co wskazane jest zachowanie ostrożności przy ich użytkowaniu.

13. Ostre przedmioty jak twarde szwy czy nity na spodniach, pazury zwierząt domowych itp. mogą uszkodzić drewno, tkaninę lub skórę.

14. Materiały barwiące np. jeans mogą farbować jasne materiały tapicerskie, w tym również skóry naturalne i sztuczne skóry.

15. W meblach tapicerowanych może wystąpić stopniowe rozciąganie się i fałdowanie tkanin skóry i jest to proces naturalny.

16. W przypadku skóry naturalnej nierówności powierzchni, blizny, otarcia i małe różnice w odcieni są to typowe cechy naturalnych materiałów.

17. W przypadku stołów rozkładanych, stolików pod telewizor, w trakcie użytkowania może wystąpić różnica w kolorze części zewnętrznej i części osłoniętej z powodu wpływu promieniowania UV.

18. Okresowo należy dokręcać śruby i wkręty w połączeniach mebli.

19. W przypadku konieczności skorzystania z dostępnych na rynku środków do czyszczenia i konserwacji mebli, należy uzyskać akceptację producenta mebla.

20. Przygotowanie powierzchni pod kątem technicznym do montażu i ustawienia mebli leży po stronie klienta.

ZASADY UŻYTKOWANIA I KONSERWACJI MEBLI TAPICEROWANYCH (pobierz pdf)

O cechach poszczególnych mebli decyduje naturalność użytych materiałów pokryciowych i wypełnień siedzisk.

Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na kilka istotnych spraw, dlatego zalecamy zapoznanie się z instrukcją, aby informacja o naszej ofercie stała się pełniejsza.

PRZED UŻYTKOWANIEM

1. Odbierając mebel prosimy o sprawdzenie czy nie występują zarysowania, przetarcia, pęknięcia, przecięcia lub inne uszkodzenia struktury tkaniny lub drewna, a także uszkodzenia elementów konstrukcyjnych. Dodatkowo prosimy o sprawdzenie kompletności mebla, tzn. czy został on dostarczony zgodnie ze złożonym zamówieniem.

2. Ważne jest, aby zapewnić właściwe warunki w pomieszczeniach, w których produkt jest eksploatowany lub przechowywany, tj. temperatury od +15 stopni C do +40 stopni C, wilgotności od 40% do 70%. Odległość produktu od czynnych źródeł ciepła nie powinna być mniejsza niż 1,5 metra. W celu uniknięcia procesu blaknięcia tkaniny, skóry lub politury, odradza się wystawiania mebla na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.


ZASADY PRAWIDŁOWEJ EKSPLOATACJI MEBLI TAPICEROWANYCH

1. Meble tapicerowane różnią się miękkością siedzisk. Jest to związane z naturalnymi właściwościami materiałów wykorzystywanych jako wypełnienie, tj. gęstością pianki tapicerskiej, elastycznością sprężyn metalowych i pasów tapicerskich. W przypadku układów narożnikowych ewentualne rozbieżności w twardości siedzisk zachodzące pomiędzy poszczególnymi elementami związane są z różnymi powierzchniami tych elementów. Należy zwrócić uwagę, iż twardsze siedziska charakterystyczne są dla mebli posiadających funkcję spania. Intensywne użytkowanie mebla może również przyczynić się do powstawania różnic w twardości siedzisk, oparć i podłokietników. Jest to zjawisko normalne, uwarunkowane użytkowaniem.

2. Wybarwienia elementów drewnianych, tzn. nóżek, mogą odbiegać od przedstawionych na zdjęciu. Jest to naturalna cecha związana z różnorodnością struktury, usłojenia i koloru drewna. Dlatego, zwracamy uwagę na możliwość wystąpienia różnic w odcieniach bejcy, szczególnie przy oddzielnym zamówieniu kolejnego mebla do zestawu.

3. W przypadku domawiania kolejnych wyrobów zastrzegamy, że mogą wystąpić różnice wzoru, odcieni tkanin i skór.

4. Użytkowanie mebli ze skór naturalnych z czasem powoduje zmianę ich wyglądu i cech początkowych. Powstawanie pewnych fałd w pokryciu jest zjawiskiem charakterystycznym i nie oznacza wad jakościowych.
Należy zwrócić uwagę, że komplet mebli może zawierać kilka znaków pochodzących z różnych błamów skóry, takich jak: ślady po bliznach, zadrapaniach, ukłuciach, różnice w fakturze oraz odcieniu. Nie świadczą one o wadach, a jedynie są gwarancją autentyczności skóry. Ich obecność nie stanowi powodu do reklamacji.


ZASADY PRAWIDŁOWEJ PIELĘGNACJI MEBLI W TKANINACH

Istnieją ogólne zasady utrzymania i konserwacji stosowane do wszystkich tkanin, które stanowią obicia mebli tapicerowanych. Stosowanie i przestrzeganie kilku prostych wskazówek pozwoli przedłużyć żywotność Państwa mebli i zapewni satysfakcję z ich użytkowania.

1. Należy zapobiegać pozostawaniu na powierzchni tkaniny brudu, kurzu oraz innych zanieczyszczeń. Zaleca się czyszczenie mebla raz w tygodniu, używając końcówki odkurzacza przeznaczonej do mebli lub ręcznie za pomocą miękkiej szczotki. Jednocześnie, należy unikać nadmiernego tarcia oraz odkurzania na wysokim poziomie mocy, aby nie uszkodzić włókien tkaniny.

2. Zabrudzenia z napojów, pokarmów, słodyczy, kosmetyków, krwi, błota itp. czyścić miękką, bawełnianą ściereczką delikatnie nasączoną roztworem szarego mydła i wody. Należy unikać przemoczenia materiału pokryciowego. Czyścić delikatnie w kierunku od brzegu do środka plamy (nie trzeć mocno). Pozostałą wilgoć usunąć suchą, dobrze wchłaniającą ściereczką. Nie należy stosować chemicznych środków czyszczących zawierających w składzie naftę, alkohol lub inne rozpuszczalniki. Po wysuszeniu wyszczotkować bez nacisku miękką szczotką z naturalnego włosia w kierunku przeciwnym do układy włókien.

3.Płynne zbrudzenia usuwać natychmiast poprzez osuszenie dobrze wchłaniającą ściereczką.

4.Zabrudzenia o konsystencji stałej ostrożnie usuwać tępym płaskim nożem lub łyżką.

5. Meble tapicerowane zaleca się prać przez firmę specjalizującą się w czyszczeniu tapicerki.


ZASADY PRAWIDŁOWEJ PIELĘGNACJI MEBLI W SKÓRACH

Wykorzystanie skór do produkcji mebli ma bardzo długą tradycję. Skóra jest najstarszym naturalnym materiałem tapicerskim i jak dotąd nie doczekała się lepszego zamiennika. Jej wyjątkowe walory użytkowe oraz niepowtarzalny charakter powodują, że jest najbardziej trwałym i pożądanym materiałem tapicerskim.

1. Każdy błam skóry jest inny i niepowtarzalny. Decydując się na zakup produktu ze skóry, akceptujemy jej charakter nadany przez: blizny, zmarszczki, rozstępy, żyły, zadrapania, ukłucia, a także różnice w fakturze oraz odcieniu. Wymienione cechy są potwierdzeniem autentyczności i naturalnego pochodzenia skóry, dlatego nie należy traktować ich jako wad, a tym samym powodu do reklamacji.

2. Skóra jest swoistym regulatorem wilgotności w pomieszczeniu dzięki zdolności "oddychania", tzn. możliwości wchłonienia, a następnie oddania aż do 25% swojej wagi. Przyjmuje temperaturę otoczenia - w pomieszczeniu o temperaturze 20 stopni C może wydawać się chłodna, jednak w trakcie kontaktu z ciałem miejscowo się rozgrzewa.

3. Skóra, pomimo wyjątkowej elastyczności i wytrzymałości na rozciąganie oraz rozrywanie, wymaga ochrony przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak: pot (zawiera sól), tłuszcz z włosów, kurz, chemia gospodarcza oraz przesuszenie.

4. Prawidłowa pielęgnacja gwarantuje zachowanie oryginalnej jakości skóry oraz pozwala utrzymać mebel jak nowy, również po wielu latach użytkowania.

5. Niewątpliwą zaletą mebli w skórach naturalnych jest łatwość ich czyszczenia. W większości przypadków wystarczy przetrzeć jej powierzchnię wilgotną szmatką, bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych.

6. Zaleca się konserwację i czyszczenie skór co 4 - 6 miesięcy w zależności od jej gatunku oraz stopnia zużycia. Wskazane jest, aby dokonać pierwszego zabiegu konserwującego od razu po kupnie. Ułatwia to kolejne czyszczenie i może zapobiec powstaniu trudno usuwalnych zabrudzeń.

7. Skóra jest przyjazna dla osób z alergiami, ponieważ nie pozwala na penetrację alergenów znajdujących się w kurzu (także zwierzęcych) oraz nie pochłania dymu papierosowego. Posiada zdolność adaptacji do warunków otoczenia.

8. W przypadku konieczności skorzystania z dostępnych na rynku środków do czyszczenia i konserwacji mebli, należy uzyskać akceptację producenta mebla.

9. Przygotowanie powierzchni pod kątem technicznym do montażu i ustawienia mebli leży po stronie klienta.

01 06/19

MARATON PROMOCJI 2019!!!!

  MARATON PROMOCJI 2019!!! - etap V...
24 05/19

DREWBETEX -10% meble z litego...

Meble DREWBETEX z rabatem -10%!!!W ofercie stoły, stoliki i krzesła...
15 05/19

Majowe promocje VERO...

Majowe promocje Vero!Narożnik ORTENSJA od 3469zł!!!Łóżko z...
© Empir 2014