ZASADY UŻYTKOWANIA I KONSERWACJI MEBLI SKRZYNIOWYCH (MEBLE Z DREWNA, PŁYTY, FORNIRU) (pobierz pdf)

 

Dla prawidłowego funkcjonowania i przedłużenia żywotności zakupionych przez Państwa mebli prosimy o przestrzeganie poniższych zasad:

 

1. Meble należy użytkować zgodnie z ich konstrukcją i przeznaczeniem (ze względu na bezpieczeństwo użytkowania mebli do siedzenia, jak również stołów nie należy używać w zastępstwie drabiny, wieszaka itp.)

2. Meble należy ustawiać na wypoziomowanej powierzchni (celem zachowania stabilności podczas siedzenia, należy utrzymywać kontakt nóg wyrobu z podłożem, nie wychylać, nie kołysać się na krześle).

3. Mebli nie należy ustawiać w odległości mniejszej niż 1 m od czynnych źródeł ciepła (grzejniki, piece).

4. Meble należy użytkować w pomieszczeniach zamkniętych i zabezpieczonych przed szkodliwymi wpływami czynników atmosferycznych. Wskazane jest, aby warunki klimatyczne w pomieszczeniu były następujące:
- temp. 10-30ºC,
- wilgotność względna powietrza 40-70% (zbyt suche powietrze może powodować deformację litych drewnianych części, należy unikać stawiania mebli na mokrej powierzchni: mokre podłogi, dywany, gdyż drewno może absorbować wodę).

5. Meble powinny być chronione przed bezpośrednim działaniem światła słonecznego (pod wpływem promieniowania słonecznego drewno ulega zmianom barwy, a powłoki lakiernicze ulegają degradacji).

6. Pomimo stosowanych przez producentów lakierów zabezpieczających powierzchnię przed wodą i alkoholem, po ich rozlaniu zaleca się natychmiastowe wytarcie do sucha powierzchni mebli. Stosowane lakiery zabezpieczają meble również przed uszkodzeniem cieplnym, jednak do pewnego stopnia. Pozostawienie szklanki z gorącym napojem nie pozostawi śladów, gdy będzie położone na suchą powierzchnię i sama szklanka będzie sucha. W innych przypadkach zaleca się stosowanie podkładek izolujących.

7. Powierzchnie mebli wykonanych z drewna litego i naturalnych oklein, powinny być odkurzane czystą i suchą szmatką. Przy większych zabrudzeniach można używać miękkiej szmatki, lekko zwilżonej w wodzie, z dodatkiem łagodnych środków myjących takich jak: mydło, płyn do prania, następnie należy niezwłocznie osuszyć powierzchnię przez wytarcie suchą szmatką.

8. Nie należy używać środków do czyszczenia zawierających substancje ścierające lub rozpuszczalniki. Przestrzegamy przed stosowaniem chemicznych środków do konserwacji mebli, gdyż mogą one działać negatywnie na wygląd powłoki lakierniczej.

9. Meble tapicerowane tkaninami, należy odkurzać odkurzaczem przy pomocy miękkiej szczotki. Meble tapicerowane skayem, należy odkurzać miękką suchą szmatką, natomiast powstałe plamy można przemywać przy pomocy szmatki lekko zamoczonej w wodzie z dodatkiem łagodnych środków myjących. Jeśli materiał tapicerski wymaga usunięcia mocnych zabrudzeń, czyszczenie należy zlecić profesjonalnej pralni tapicerki.

10. Meble wyplatane należy odkurzać odkurzaczem przy pomocy miękkiej szczotki. Drobne zabrudzenia można usuwać przez wytarcie wilgotną szmatką. Meble wyplatane należy chronić przed płynami barwiącymi, gdyż mogą one powodować powstawanie trwałych przebarwień.

11. Sposób montażu mebli, ilość elementów i akcesoriów uzupełniających określa instrukcja montażu dla danego typu mebla.

12. Zwracamy uwagę, iż konstrukcje mebli posiadają ostre krawędzie, przez co wskazane jest zachowanie ostrożności przy ich użytkowaniu.

13. Ostre przedmioty jak twarde szwy czy nity na spodniach, pazury zwierząt domowych itp. mogą uszkodzić drewno, tkaninę lub skórę.

14. Materiały barwiące np. jeans mogą farbować jasne materiały tapicerskie, w tym również skóry naturalne i sztuczne skóry.

15. W meblach tapicerowanych może wystąpić stopniowe rozciąganie się i fałdowanie tkanin skóry i jest to proces naturalny.

16. W przypadku skóry naturalnej nierówności powierzchni, blizny, otarcia i małe różnice w odcieni są to typowe cechy naturalnych materiałów.

17. W przypadku stołów rozkładanych, stolików pod telewizor, w trakcie użytkowania może wystąpić różnica w kolorze części zewnętrznej i części osłoniętej z powodu wpływu promieniowania UV.

18. Okresowo należy dokręcać śruby i wkręty w połączeniach mebli.

19. W przypadku konieczności skorzystania z dostępnych na rynku środków do czyszczenia i konserwacji mebli, należy uzyskać akceptację producenta mebla.

20. Przygotowanie powierzchni pod kątem technicznym do montażu i ustawienia mebli leży po stronie klienta.

01 04/19

MARATON PROMOCJI 2019!!!!

  MARATON PROMOCJI 2019!!! - etap III...
26 03/19

WIOSENNA PROMOCJA CAYA DESIGN

  PROMOCJA WIOSENNA CAYA DESIGN "-14% na...
01 03/19

SZYNAKA MEBLE do -20%!

Kolekcje PRESTIGE LINE z rabatem do...
© Empir 2014