ZASADY UŻYTKOWANIA I KONSERWACJI MEBLI TAPICEROWANYCH (pobierz pdf)

O cechach poszczególnych mebli decyduje naturalność użytych materiałów pokryciowych i wypełnień siedzisk.

Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na kilka istotnych spraw, dlatego zalecamy zapoznanie się z instrukcją, aby informacja o naszej ofercie stała się pełniejsza.

PRZED UŻYTKOWANIEM

1. Odbierając mebel prosimy o sprawdzenie czy nie występują zarysowania, przetarcia, pęknięcia, przecięcia lub inne uszkodzenia struktury tkaniny lub drewna, a także uszkodzenia elementów konstrukcyjnych. Dodatkowo prosimy o sprawdzenie kompletności mebla, tzn. czy został on dostarczony zgodnie ze złożonym zamówieniem.

2. Ważne jest, aby zapewnić właściwe warunki w pomieszczeniach, w których produkt jest eksploatowany lub przechowywany, tj. temperatury od +15 stopni C do +40 stopni C, wilgotności od 40% do 70%. Odległość produktu od czynnych źródeł ciepła nie powinna być mniejsza niż 1,5 metra. W celu uniknięcia procesu blaknięcia tkaniny, skóry lub politury, odradza się wystawiania mebla na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.


ZASADY PRAWIDŁOWEJ EKSPLOATACJI MEBLI TAPICEROWANYCH

1. Meble tapicerowane różnią się miękkością siedzisk. Jest to związane z naturalnymi właściwościami materiałów wykorzystywanych jako wypełnienie, tj. gęstością pianki tapicerskiej, elastycznością sprężyn metalowych i pasów tapicerskich. W przypadku układów narożnikowych ewentualne rozbieżności w twardości siedzisk zachodzące pomiędzy poszczególnymi elementami związane są z różnymi powierzchniami tych elementów. Należy zwrócić uwagę, iż twardsze siedziska charakterystyczne są dla mebli posiadających funkcję spania. Intensywne użytkowanie mebla może również przyczynić się do powstawania różnic w twardości siedzisk, oparć i podłokietników. Jest to zjawisko normalne, uwarunkowane użytkowaniem.

2. Wybarwienia elementów drewnianych, tzn. nóżek, mogą odbiegać od przedstawionych na zdjęciu. Jest to naturalna cecha związana z różnorodnością struktury, usłojenia i koloru drewna. Dlatego, zwracamy uwagę na możliwość wystąpienia różnic w odcieniach bejcy, szczególnie przy oddzielnym zamówieniu kolejnego mebla do zestawu.

3. W przypadku domawiania kolejnych wyrobów zastrzegamy, że mogą wystąpić różnice wzoru, odcieni tkanin i skór.

4. Użytkowanie mebli ze skór naturalnych z czasem powoduje zmianę ich wyglądu i cech początkowych. Powstawanie pewnych fałd w pokryciu jest zjawiskiem charakterystycznym i nie oznacza wad jakościowych.
Należy zwrócić uwagę, że komplet mebli może zawierać kilka znaków pochodzących z różnych błamów skóry, takich jak: ślady po bliznach, zadrapaniach, ukłuciach, różnice w fakturze oraz odcieniu. Nie świadczą one o wadach, a jedynie są gwarancją autentyczności skóry. Ich obecność nie stanowi powodu do reklamacji.


ZASADY PRAWIDŁOWEJ PIELĘGNACJI MEBLI W TKANINACH

Istnieją ogólne zasady utrzymania i konserwacji stosowane do wszystkich tkanin, które stanowią obicia mebli tapicerowanych. Stosowanie i przestrzeganie kilku prostych wskazówek pozwoli przedłużyć żywotność Państwa mebli i zapewni satysfakcję z ich użytkowania.

1. Należy zapobiegać pozostawaniu na powierzchni tkaniny brudu, kurzu oraz innych zanieczyszczeń. Zaleca się czyszczenie mebla raz w tygodniu, używając końcówki odkurzacza przeznaczonej do mebli lub ręcznie za pomocą miękkiej szczotki. Jednocześnie, należy unikać nadmiernego tarcia oraz odkurzania na wysokim poziomie mocy, aby nie uszkodzić włókien tkaniny.

2. Zabrudzenia z napojów, pokarmów, słodyczy, kosmetyków, krwi, błota itp. czyścić miękką, bawełnianą ściereczką delikatnie nasączoną roztworem szarego mydła i wody. Należy unikać przemoczenia materiału pokryciowego. Czyścić delikatnie w kierunku od brzegu do środka plamy (nie trzeć mocno). Pozostałą wilgoć usunąć suchą, dobrze wchłaniającą ściereczką. Nie należy stosować chemicznych środków czyszczących zawierających w składzie naftę, alkohol lub inne rozpuszczalniki. Po wysuszeniu wyszczotkować bez nacisku miękką szczotką z naturalnego włosia w kierunku przeciwnym do układy włókien.

3.Płynne zbrudzenia usuwać natychmiast poprzez osuszenie dobrze wchłaniającą ściereczką.

4.Zabrudzenia o konsystencji stałej ostrożnie usuwać tępym płaskim nożem lub łyżką.

5. Meble tapicerowane zaleca się prać przez firmę specjalizującą się w czyszczeniu tapicerki.


ZASADY PRAWIDŁOWEJ PIELĘGNACJI MEBLI W SKÓRACH

Wykorzystanie skór do produkcji mebli ma bardzo długą tradycję. Skóra jest najstarszym naturalnym materiałem tapicerskim i jak dotąd nie doczekała się lepszego zamiennika. Jej wyjątkowe walory użytkowe oraz niepowtarzalny charakter powodują, że jest najbardziej trwałym i pożądanym materiałem tapicerskim.

1. Każdy błam skóry jest inny i niepowtarzalny. Decydując się na zakup produktu ze skóry, akceptujemy jej charakter nadany przez: blizny, zmarszczki, rozstępy, żyły, zadrapania, ukłucia, a także różnice w fakturze oraz odcieniu. Wymienione cechy są potwierdzeniem autentyczności i naturalnego pochodzenia skóry, dlatego nie należy traktować ich jako wad, a tym samym powodu do reklamacji.

2. Skóra jest swoistym regulatorem wilgotności w pomieszczeniu dzięki zdolności "oddychania", tzn. możliwości wchłonienia, a następnie oddania aż do 25% swojej wagi. Przyjmuje temperaturę otoczenia - w pomieszczeniu o temperaturze 20 stopni C może wydawać się chłodna, jednak w trakcie kontaktu z ciałem miejscowo się rozgrzewa.

3. Skóra, pomimo wyjątkowej elastyczności i wytrzymałości na rozciąganie oraz rozrywanie, wymaga ochrony przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak: pot (zawiera sól), tłuszcz z włosów, kurz, chemia gospodarcza oraz przesuszenie.

4. Prawidłowa pielęgnacja gwarantuje zachowanie oryginalnej jakości skóry oraz pozwala utrzymać mebel jak nowy, również po wielu latach użytkowania.

5. Niewątpliwą zaletą mebli w skórach naturalnych jest łatwość ich czyszczenia. W większości przypadków wystarczy przetrzeć jej powierzchnię wilgotną szmatką, bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych.

6. Zaleca się konserwację i czyszczenie skór co 4 - 6 miesięcy w zależności od jej gatunku oraz stopnia zużycia. Wskazane jest, aby dokonać pierwszego zabiegu konserwującego od razu po kupnie. Ułatwia to kolejne czyszczenie i może zapobiec powstaniu trudno usuwalnych zabrudzeń.

7. Skóra jest przyjazna dla osób z alergiami, ponieważ nie pozwala na penetrację alergenów znajdujących się w kurzu (także zwierzęcych) oraz nie pochłania dymu papierosowego. Posiada zdolność adaptacji do warunków otoczenia.

8. W przypadku konieczności skorzystania z dostępnych na rynku środków do czyszczenia i konserwacji mebli, należy uzyskać akceptację producenta mebla.

9. Przygotowanie powierzchni pod kątem technicznym do montażu i ustawienia mebli leży po stronie klienta.

01 04/19

MARATON PROMOCJI 2019!!!!

  MARATON PROMOCJI 2019!!! - etap III...
26 03/19

WIOSENNA PROMOCJA CAYA DESIGN

  PROMOCJA WIOSENNA CAYA DESIGN "-14% na...
01 03/19

SZYNAKA MEBLE do -20%!

Kolekcje PRESTIGE LINE z rabatem do...
© Empir 2014