Modne tkaniny obiciowe - jaki materiał wybrać na obicie?

Modne tkaniny obiciowe - jaki materiał wybrać na obicie?

Jaką tapicerkę wybrać na sofę lub narożnik?

Krok pierwszy to wybór rodzaju obicia, które będzie zastosowane na meblu. To fundamentalna kwestia, która bezpośrednio wpływa na użytkowanie sofy czy narożnika. Co więcej tapicerka odpowiada również za estetykę mebla. Sprawdź próbniki tkanin lub skór, które dostępne są w salonie meblowym. Jeśli widzisz taką potrzebę, to wypożycz próbnik i zrób przymiarkę w domu. 

Skórzane obicia mebli - empir.com.pl

(fot. Skórzane meble również wymagają pielęgnacji oraz konserwacji)

Salon Empir daje możliwość wypożyczenia próbnika tkanin oraz skór. Zastanów się, jaka struktura najbardziej Ci odpowiada. Zapytaj o cykle ścieralności, wytrzymałość, pilingowanie tkanin. Są to bowiem cechy decydujące o długości użytkowania tkaniny lub skóry. Nie bez znaczenia pozostaje również parametr trwałości barwnika w tkaninie. Ma on szczególne znaczenie w przypadku mebli postawionych w nasłonecznionych pomieszczeniach. Jeżeli mebel będzie intensywnie wykorzystywany wówczas rozważ zastosowanie tkaniny łatwoczyszczącej, zwłaszcza, jeśli wśród Twoich domowników są dzieci lub zwierzęta. 

Dzięki zastosowanej innowacyjnej technologii, bez trudu usuniesz większość plam z kawy herbaty czy błota z powierzchni narożnika lub sofy. W tym przypadku podręcznym zestawem czyszczącym będzie ściereczka i mineralna woda. Co więcej, producenci tkanin oferują rozwiązanie również dla wszystkich osób urządzających imprezy w mieszkaniu czy domu. 

Tkanina hydrofobowa - nieprzemakalna tkanina tapicerska

Tkanina hydrofobowa to prawdziwa rewolucja! Pokryta jest specjalną powłoką, która zbiera ciecz w kropelki i powoduje jej spłynięcie lub umożliwia łatwe zebranie papierowym ręcznikiem. Pamiętajcie jednak, że tkanina o bardzo wysokich parametrach nie zastąpi zdrowego rozsądku. Intensywne i częste czyszczenie tkanin doprowadzić może z czasem do osłabienia ochronnych powłok. Druga bardzo ważna uwaga godna zapamiętania: tkaniny nie wchłaniające płynów nie są materiałami łatwymi w czyszczeniu. W swoich rozważaniach, weźcie również pod uwagę skóry, które świetnie sprawdzą się w domu, w którym są małe dzieci.

Wodoodporna tkanina hydrofobowa - Empir.com.pl

(fot. Tkaniny hydrofobowe - nieprzemakalna tkanina do mebli do salonu)

Ostatnim kryterium, które trzeba uwzględnić przy wyborze to cena. Nie sugerujcie się nią przy wyborze tkaniny czy skóry, ponieważ cena nie jest wyznacznikiem wytrzymałości. W tej kwestii najlepiej poradzić się doradcy handlowego, którego wiedza na temat właściwości poszczególnych obić jest naprawdę szeroka. Kiedy wybierzesz już rodzaj obicia, która odpowiada Twoim potrzebom, wówczas możesz przejść do kolorów. Przy wyborze barwy obicia trzeba wziąć pod uwagę wystrój jaki już w domu stworzyliśmy albo jaki finalnie chcemy osiągnąć. Dobierz kolor tkaniny do wnętrza ściany, podłogi i dodatków. 

Do góry