Materace i stelaże

 • komfortowy materac Amore - Sembella

  Materac Amore - Sembella

  Amore firmy Sembella to materac o wysokości 22 cm. który zapewnia zdrowy sen i odpoczynek dzięki zastosowaniu siedmiostrefowego wkładu z pianki Bultex oraz dwóm różnym stopniom twardości. Dwustronny pokrowiec ze srebrną nicią i antyalergiczną włókniną poliestrową można prać w temperaturze 60 stopni.

 • komfortowy materac ComFeel Start - Sembella Salon Meblowy Empir

  Materac ComFeel Start - Sembella

  Połączenie sprężyny kieszeniowej i pianki Bultex daje niesamowity efekt w postaci materaca ComFeel Start firmy Sembella. Mini sprężyny kieszeniowe amortyzują drgania materaca i nadają mu większą sprężystość a warstwa trzysegmentowej pianki wysokoelastycznej umożliwia lepsze dopasowanie do kształtów ciała.

 • wygodny materac Cupido - Sembella Salon Meblowy Empir

  Materac Cupido - Sembella

  Siedmiostrefowy wkład z pianki Bultex i zastosowanie pianki termoelastycznej Senipur o grubości 4 cm. Sprawia, że materac Cupido firmy Sembella idealnie dopasowuje się do kształtów ciała i zapewnia komfort na najwyższym poziomie.

 • komfortowy Materac Hetman Aqua - Sembella Salon Meblowy Empir

  Materac Hetman Aqua - Sembella

  Materac lateksowy HETMAN AQUA firmy Sembella znakomicie dopasowuje się do ułożenia ciała eliminując szkodliwy dla zdrowia ucisk naczyń krwionośnych. Dzięki dużej elastyczności, zróżnicowanym otworom wentylacyjnym, powierzchniowemu profilowaniu gwarantuje niesamowity komfort wypoczynku.

 • nowoczesny stelaż Futura NV - Sembella

  Stelaż Futura NV - Sembella

  28-listwowy stelaż bez możliwości regulacji położenia zagłówka i części nośnej, z funkcją regulacji twardości w części środkowej. Elastyczna taśma, łącząca listwy, zapewnia jeszcze bardziej równomierne podparcie materaca.

 • nowoczesny stelaż Power Dream NV - Sembella Salon Meblowy Empir

  Stelaż Power Dream NV - Sembella

  42-listwowy stelaż bez możliwości regulacji położenia zagłówka i części nośnej. Zamocowania listew, przedłużone ponad ramę stelaża, zapewniają lepsze podparcie materaca, eliminując tzw. "martwą strefę” pomiędzy dwoma stelażami. Możliwość regulacji twardości w części środkowej. Elastyczna taśma łącząca listwy, zapewnia jeszcze bardziej równomierne podparcie materaca.

 • komfortowy materac Mantova_1 Salon Meblowy Empir

  Materac Mantova - Mollyflex

  Materac Mantova firmy Mollyflex wykonany jest z pianek o różnym stopniu twardości odpowiednio ułożonych, aby zapewnić stabilne podparcie kręgosłupa. Materac posiada stabilną wytrzymałą konstrukcję, która sprawia, że może być użytkowany przez osoby o zwiększonej wadze. Zdejmowany pokrowiec, który wykonany jest z naturalnego jedwabiu i włókien celulozy drzewnej odpowiedzialny jest za stabilizację temperatury oraz wilgotność powietrza.

 • komfortowy materac Medical X-Static - Mollyflex_1 Salon Meblowy Empir

  Materac Medical X-Static - Mollyflex

  Materac Medical X-Static firmy Mollyflex wykonany z dwóch rodzajów pianek, wysokoelastycznej i termoelastycznej, które odpowiadają za znakomite podparcie kręgosłupa oraz za odpowiedni przepływ krwi. Zdejmowany pokrowiec, który wykonany jest z włókna węglowego nie przyciąga kurzu a dodatki srebra odpowiedzialne są za ochronę przeciwko roztoczom, bakteriom i pleśni.

 • komfortowy materac Polionda - Mollyflex_1 Salon Meblowy Empir

  Materac Polionda - Mollyflex

  Materac Polionda firmy Mollyflex dopasowuje się do kształtów ciała niezależnie w jakiej pozycji odpoczywamy. Wykonany z trzech warstw pianek, które odpowiedzialne są między innymi za podparcie kręgosłupa, luzowanie się przestrzeni międzykręgowych oraz za odpowiedni przepływ krwi. Zdejmowany pokrowiec, który wykonany jest z włókien sojowych i bawełny odpowiada za szybkie odprowadzanie wilgoci i nadmiaru temperatury z materaca.

 • luksusowy materac Montreal - Mollyflex_1 Salon Meblowy Empir

  Materac Montreal - Mollyflex

  Zaletą materaca Montreal firmy Mollyflex jest jego uniwersalność. Optymalna twardość, wysokość i możliwość stosowania z każdym rodzajem stelaża sprawiają, iż produkt znajdzie zastosowanie w każdej sypialni. Dzięki grubej warstwie pianki wierzchniej model ten zapewni nam zdrowy i spokojny sen. Zdejmowany pokrowiec, który wykonany jest z włókien sojowych i bawełny odpowiada za szybkie odprowadzanie wilgoci i nadmiaru temperatury z materaca.

 • doskonały tooper Moontex - Mollyflex_1 Salon Meblowy Empir

  Tooper Moontex - Mollyflex

  Topper Moontex firmy Mollyflex przeznaczony dla najbardziej wymagających klientów, którzy chcą poprawić komfort wypoczynku. Dzięki zastosowaniu pianki Viscofoam Waterlily, która idealnie dostosowuje się do kształtu ciała model ten zapewni nam zdrowy i spokojny sen. Topper produkowany jest w dwóch wysokościach, 5 i 7 cm tak, aby każdy mógł decydować o poziomie swojego komfortu.

 • komfortowy materac Visco - Mollyflex_1 Salon Meblowy Empir

  Materac Visco - Mollyflex

  Komfortowy materac Visco firmy Mollyflex wykonany z czterech warstw pianek jest produktem bardzo elastycznym a także przewiewnym, dzięki czemu szybciej jest odprowadzana wilgoć i nadmiar wysokiej temperatury. Pokrowiec wykonany z materiału redukującego potliwość oraz możliwość przegrzania podczas snu zapewnia idealną temperaturę przez całą noc. Wszystkie te cechy sprawiają, że materac sprawdzi się przez wszystkie sezony w ciągu roku.

Akcesoria, bez których nie obejdzie się żadne łóżko

Każda sypialnia to przede wszystkim łóżko, a skoro łóżko — to także i odpowiedni stelaż i materac. To tak naprawdę od tych dwóch ostatnich akcesoriów zależeć będzie to, czy sen będzie wygodny i spokojny. Stelaż zapewnia stabilne podparcie każdego materaca. Pozwala utrzymać go w jednym miejscu, a dodatkowo zapewnia wentylację, co zwiększa żywotność materaca. Ten zaś odpowiednio dobrany podpiera kręgosłup, zapewniając zdrowy sen.

Dobry materac i stelaż = komfortowy sen

Najważniejszy jest komfort naszego snu, dlatego wybierając materac i stelaż należy stawiać przede wszystkim na naszą wygodę. Pierwszym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę jest twardość materaca. Im większa waga osoby, która będzie na nim spać, tym twardszy powinien być materac. Tylko wtedy zapewnia on prawidłowe podparcie dla kręgosłupa, co przełoży się na poranki bez bólu pleców. Drugą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę jest rozmiar materaca i stelaża.

Wymiary należy dopasować do łóżka — w przypadku jednoosobowego modelu najczęściej wybiera się materac i stelaż o szerokości między 90 a 120 cm. Jeśli zaś chodzi o łóżka dwuosobowe, tutaj rekomendowana szerokość to minimum 140 cm. Wybierając materac należy też zwrócić uwagę na wypełnienie. Do wyboru są: lateks, pianka (klasyczna, termo elastyczna oraz wysoko elastyczna), a także sprężyny. Wybór powinien być dostosowany indywidualnie, by zapewnić, jak najlepszy sen.

Do góry